Skip to content

La Gomera

La Gomera, jedna z mniejszych wysp archipelagu, jest osiągalna wyłącznie drogą morską, co czyni ją odrobinę mniej dostępną, a tym samym znacznie mniej zatłoczoną. Dawno nie widziałam w jednym miejscu tylu podróżników-hipisów w brudnych butach i plecakach, wyglądających, jakby zwiedzili już cały świat, a przecież La Gomera nie należy ani do najtańszych destynacji, ani do tych najbardziej backpackerskich. Widzieliśmy za to sporo ludzi wyposażonych w trekkingowe atrybuty, co dla odmiany nie dziwiło w ogóle – La Gomera jest doskonałym celem dla miłośników trekkingu. Jeśli chodzi o nasz trekking, ograniczał się on do okolic Hermigui, ale i tak było przepięknie!

DSC_7303 DSC_7305 DSC_7321 DSC_7327 DSC_7343 DSC_7360 DSC_7369 DSC_7380 DSC_7413 DSC_7421 DSC_7444 DSC_7456 DSC_7468
  • Przepiękne pejzaże 🙂

  • Niesamowite widoki! <3
    Faktycznie widać, że La Gomera to mało popularny kierunek turystyczny, bo wygląda nadal pięknie i dziewiczo.
    Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że nie dotrą tutaj tłumy turystów, bo szkoda byłoby te wspaniałe lasy zamienić na rzędy hoteli.

  • Myślę, że o ile nie powstanie tam komercyjne lotnisko, jest duża szansa, że La Gomera jeszcze trochę będzie wolną od kurortów wysepką. Jest tam nawet miejscowość (El Cabrito), do której z innej części wyspy można dotrzeć tylko łódką – marzenie!